Biznes XXI wieku – nowoczesna przedsiębiorczość w nowoczesnym wydaniu.

biznes XXI wieku

Biznes w XXI wieku nie jest już tym co było 10, 20 a nawet 30 lat temu. Obecnie na cały świecie działają miliony firm, prywatnych przedsiębiorców a także freelancerów. Nawet pracownicy etatowi prowadzą własny biznes. Każdy z nas jest przedsiębiorcą. Każdy coś sprzedaje i coś kupuje. Każdy robi to co chce robić w życiu. Ale nie każdy robi to co by mógł robić.

Biznes XXI wieku – czyli czego nie uczyli w szkole.

Jestem przedsiębiorcą od 7 lat. Od kwietnia 2015 roku prowadzę firmę. W liceum mieliśmy przedmiot podstawy przedsiębiorczości. Uczyłem się tam jak wypełnić wniosek w CEIDG albo czym są spółki prawa handlowego. Uczyłem się zrobić biznes plan na własną firmę. Świetnie – mając 16 lat, kiedy moim największym zmartwieniem było kto wpadnie w piątek na imprezę, z kim będę mógł się wymienić płytami i jak uniknąć tych, z którymi nie chcę się widzieć, a wiedziałem, że tam będą. Przyznaje – jak na 16 latka – sporo zmartwień. Daleko mi było do zakładania firmy, myślenia o zarabianiu pieniędzy.

Cały czas moi rodzice, nauczyciele powtarzali – ucz się, zdaj maturę to pójdziesz na studia, żeby mieć WYKSZTAŁCENIE.  Natomiast nikt nie powiedział co będzie dalej. Praca na etacie? A może „babka od przedsiębiorczości” mogła mieć racje? Może warto przemyśleć właśnie własną firmę? Tylko nie nauczyła mnie jak tę firmę prowadzić? Jak zarządzać procesami, jak rekrutować, jak być liderem zespołu, jak być prezesem i jakie są mechanizmy zarabiania pieniędzy.

Biznes XXI wieku – czyli czego nadal nie uczą w szkole.

Prowadzenie biznesu ma obecnie bardzo pejoratywny wydźwięk. W większości przypadków kojarzy się tylko z ryzykiem albo wysokimi kosztami. Każdego dnia na rynek pracy wchodzą nowe osoby. Ale nikt ich nie uczy tego czym jest prowadzenie własnego biznesu. Uczą ich wypełnienia wniosku albo jak zrobić CV i napisać list motywacyjny. Rewelacja! Mamy już prawie 2023 rok a młodzi ludzie uczeni są tego co ja 20 lat temu. Takie mamy czasy – wykształcenie jest, ale brak edukacji.

Biznes XXI wieku – w ciemności samemu trzeba znaleźć światło

Poznałem Biznes XXI wieku stosunkowo niedawno, ale odmienił moje życie, wywrócił je o 180 stopni. To czego szukałem – znalazło mnie za sprawą jednego człowieka, który stał się moim mentorem, światełkiem w tunelu. Dzięki Łukasz!  

Nie wystarczy otworzyć firmy, startupu czy stwierdzić – jestem specjalistą, bo zarejestrowałem działalność. Wiem o tym, bo w byciu specjalistą potrzeba praktyki, która nie zawsze jest na początku taka jakiej potrzebujemy. Oczywiście – możemy iść do kogoś kto jest już doświadczony, ale w tym przypadku możemy liczyć się z dwoma rozwiązaniami – albo będziemy praktykować u niego za śmieszne pieniądze, albo nauczy nas tego co robi. W pierwszej sytuacji – stajemy się pracownikiem, w drugiej zaś – potencjalną konkurencją a na to żaden specjalista się nie zgodzi. Dlatego, sami musimy znaleźć światełko.

W biznesie, który prowadzę mam ludzi, którzy chcą mnie tego uczyć a ja pragnę uczyć następnych. Jedyna idea – zrób to co ja, dokładnie tak samo a po 10tej, 20tej próbie się nauczysz robić to dobrze.

Edukacja – nikt nie rodzi się z talentem do czegoś

Nie ma takiej opcji, żeby mieć talent od urodzenia. Talent? Czym jest? Umiejętnością mówienia? Chodzeniem po linie albo prowadzeniem auta 300 km/h? A gdyby tak spojrzeć na to, że tego wszystkiego się uczymy? Uczymy się pisać, czytać, jeździć na rowerze, nawet na jednym kole, chociaż na początku ciężko na jeździć na dwóch i potrzebujemy wsparcie w postaci biegnącego za nami rodzica. To co jest talentem – jest po prostu naszymi predyspozycjami do nauki czegoś.

Tak samo jest z byciem przedsiębiorcą – nie ważne, że nie masz doświadczenia – znajdź kogoś kto ma, kto cię tego nauczy, kto ci pokaże realne możliwości jakie możesz osiągnąć w swoim życiu.

Prawda jest taka, że 95% ludzi na świecie są przeciętni. Nie spróbują, nie chcą nawet dopuścić czegoś innego, ale za to są ekspertami w doradzaniu innym. Eksperci w doradzaniu innym jak oni mają żyć, gdzie mają pracować, co mają jeść i z kim się ożenić. Nie interesuje mnie to, dlaczego to robią. Interesuje mnie to co ja z tym mogę zrobić.

talent przedsiębiorcy

Walt Disney i przyjaciele

Walt miał wielu wspaniałych przyjaciół, ludzi mu bardzo bliskich. Dlatego dzielił się z nimi swoimi pomysłami. Zawsze rozmawiał z 10 osobami o czymś nowym, o jakimś pomyśle. Jeśli 9 z nich mówiło, że to kiepski pomysł to Walt Disney to robił. Wiedział, że 90% ludzi na świecie nie ma pojęcia, dokąd zmierzają i przez to nie mają pojęcia o tym co warto robić. Bolesne, ale prawdziwe. Kocham moich przyjaciół, kocham moją rodzinę, ale nie koniecznie będę musiał ich słuchać.

biznes 21 wieku

Czym jest ten biznes XXI wieku?

Czymś co sprawia, że rośnie moje poczucie wartości, czymś co sprawia, że chcę żyć lepiej niż wczoraj. Działam z ludźmi, pomagam im zrozumieć różnice pomiędzy wykształceniem a edukacją, pomiędzy zarejestrowaną firmą a prowadzeniem firmy, pomiędzy chcę a pragnę. Pomagam innym zrozumieć czym jest biznes XXI wieku i pomagam zrozumieć jak uniknąć zagrożenia przed utratą majątku, dochodu, rodziny a nawet zdrowia. Psychicznego również.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do rozmowy, pogadajmy o biznesie, o przedsiębiorczości i o tym co mogę jeszcze dla Ciebie zrobić. Spotkajmy się na kawę i sprawdźmy, dokąd nas to doprowadzi.

Dodaj komentarz

Tomasz Bugajski
Tomasz Bugajski

Pasjonat nowych technologii, podróży, psychologii, przedsiębiorca z pasją i przyjaciel zwierząt.

Zapisz się na newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać aktualizacje na temat naszej oferty biznesowej.

Szanujemy Twoją prywatność i traktujemy jej ochronę poważnie. Żadnego spamu

Siedziba

  • Lokalizacja

    Waryńskiego 32-36, 86-300 Grudziądz

  • Email

    kontakt@kisstherat.pl

  • Telefon

    730 640 666

Copyright © 2022 Kiss The Rat , Wszelkie prawa zastrzeżone.