Jak zacząć w biznesie sieciowym?

Network concept is shown by businessman.

Co sprawia, że dwie osoby, zaczynające ten sam biznes, mające te same predyspozycje mają różne rezultaty? Najważniejszym czynnikiem jest przygotowanie się do prowadzania i budowania biznesu. Dlaczego jednemu udaje się osiągać milionowe obroty a drugi ciągle stoi w miejscu? Ponieważ brakuje mu podstaw i zrozumienia czym jest biznes sieciowy. O tym czym jest biznes sieciowy piszę w innym artykule, dziś skupiamy się na podstawowych krokach, które pomogą ci przejść z etapu decyzji do działania w biznesie sieciowym abyś mógł osiągnąć konkretne rezultaty i zamierzone wyniki. 

Dołączając do firmy marketingu sieciowego ( system MLM), ludzie bardzo często nie wiedzą od czego powinni zacząć swoje działanie. Są zarzuceni ogromem informacji i nie są w stanie podzielić ich na te ważne, ważniejsze i mniej istotne. Wynika to też z wielu nie do końca prawdziwych, wręcz pejoratywnych, przekazów, przekonań znajomych, rodziny albo wujka co w latach 90-tych robił „amweja”.

Biznes sieciowy jak zacząć?

Czy wiesz w jaki sposób działa klasyczny biznes?


W pierwszej kolejności musisz posiadać pomysł, kapitał na start, mieć doświadczenie i odpowiednie umiejętności i kompetencje, aby mieć możliwość oferowania usług lub  produktów. Następnie wylewa się wiele z Twoich działań polegać będzie na zdobywaniu klientów, wykonaniu usług i znowu na pozyskaniu klienta. Ale przyjrzyjmy się faktom: możesz robić jedną rzecz w danej chwili. Aby mieć więcej klientów i skupić się tylko na wykonywaniu usług możesz zatrudnić kilka osób, które niezależnie od swoich wyników będą chciały wynagrodzenie. Dopiero w ostatnim kroku możemy myśleć o swoich potrzebach. Zapewne myślisz teraz “po co on mi o tym mówi”?

Bo zupełnie odwrotnie  jest w marketingu sieciowym. 

W pierwszym kroku dołączasz do firmy, nawiązujesz współpracę z jakimś producentem, czyli podejmujesz decyzję że chcesz właśnie to robić. Stajesz się właścicielem swojego biznesu, chociaż potrzebne są tobie jeszcze pewne informacje  acji jak to robić, czyli uczysz się podstawowych umiejętności, takich jak: zapraszanie do rozmów, rekrutowanie czy budowanie zespołu. Dopiero w trzecim kroku pojawia się konkretne  działanie, czyli wykonywanie pewnych czynności każdego dnia, które pozwolą Ci osiągnąć wymarzony rezultat i założony cel. 

Ale sprawdźmy to na przykładzie:

Chcesz wybudować dom. Masz już wizję tego co będziesz w nim robić. Ale najpierw musisz kupić działkę, spełnić sporo formalności, mieć plany i potrzebne pozwolenia. Dopiero po ich uzyskaniu możesz spokojnie zacząć budowę, ale zaczynasz od podstaw: przygotowanie grunty i solidne fundamenty, które będą podstawą twojego domu. Pytanie skąd wiesz, że takie fundamenty będą właściwe? Wierzysz, że projektant jest fachowcem i się nie pomylił.

Biznes sieciowy - Wiara czyni cuda

Niezależnie od firmy z jaką chcesz działać, niezależnie od produktów jakie oferuje, zawsze najważniejszymi aspektami na jakie musisz zwrócić uwagę jest 5 podstawowych elementów budowania własnego biznesu.

I element: Przekonanie do Branży – Jakie masz rozeznanie dotyczące branży? Czy wierzysz, że możesz osiągnąć sukces w marketingu sieciowym? Czy wiesz jakie prawa działają w branży i jakie mechanizmy są aktywne?

II element: Przekonanie do Firmy – Czy znasz wartości firmy? Czy wiesz, jak traktują swoich przedsiębiorców i jak możesz to sprawdzić? Czy firma jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej? Jakie normy etyczne i prawne wyznacza sobie i swoim przedsiębiorcom?

III element: Przekonanie do Produktu – czy produkt lub usługa, którą oferuje firma z którą współpracujesz jest dla Ciebie wartościowy i czy zmienia tobie postrzeganie na dany produkt? Czy wierzysz w działanie tego produktu i czy sam z niego korzystasz na tyle, by tę wiarę przekazywać innym?

IV element: Przekonanie do Systemu Pracy – czy system pracy w twojej firmie pozwoli odnieść sukces każdej osobie, która dołączy do twojego zespołu? Czy masz ludzi, którzy nauczą ciebie i pozostałych kultury pracy? Czy każdy będzie mógł się tego nauczyć i to duplikować?

V Filar: Wiara w siebie – Najtrudniejsze ponieważ borykamy się z codziennością, naszym postrzeganiem świata, biznesu, przedsiębiorczości i walczymy z naleciałościami z dawnego ustroju. Brakuje nam edukacji, ale czy to powstrzyma cię w drodze do twojego własnego sukcesu? Czy wierzysz w siebie na tyle mocno by powiedzieć TAK swoim marzeniom?  

To pięć podstawowych filarów, które muszą być zawarte w twój start w biznesie sieciowym.  Bez chociaż jednej z tych rzeczy – nie będziesz w stanie osiągnąć sukcesu. Bolesne, ale bardziej będzie cię bolał upadek w biznesie i zaczynanie ciągle od nowa. Spójrz pokornie na siebie, pamiętaj – tego możesz się nauczyć, ale jeśli tego nie masz – znajdź kogoś kto pomoże ci zdobyć te pięć elementów.

Biznes XXI wieku – w ciemności samemu trzeba znaleźć światło

Poznałem Biznes XXI wieku stosunkowo niedawno, ale odmienił moje życie, wywrócił je o 180 stopni. To czego szukałem – znalazło mnie za sprawą jednego człowieka, który stał się moim mentorem, światełkiem w tunelu. Dzięki Łukasz!  

Nie wystarczy otworzyć firmy, startupu czy stwierdzić – jestem specjalistą, bo zarejestrowałem działalność. Wiem o tym, bo w byciu specjalistą potrzeba praktyki, która nie zawsze jest na początku taka jakiej potrzebujemy. Oczywiście – możemy iść do kogoś kto jest już doświadczony, ale w tym przypadku możemy liczyć się z dwoma rozwiązaniami – albo będziemy praktykować u niego za śmieszne pieniądze, albo nauczy nas tego co robi. W pierwszej sytuacji – stajemy się pracownikiem, w drugiej zaś – potencjalną konkurencją a na to żaden specjalista się nie zgodzi. Dlatego, sami musimy znaleźć światełko.

W biznesie, który prowadzę mam ludzi, którzy chcą mnie tego uczyć a ja pragnę uczyć następnych. Jedyna idea – zrób to co ja, dokładnie tak samo a po 10tej, 20tej próbie się nauczysz robić to dobrze.

Co zrobić w przeciągu pierwszych10 dni od startu w MLM?

Po pierwsze: poznaj produkty/usługi

Przetestuj wszystkie produkty lub usługi, które oferuje firma, z którą podjąłeś współpracę, abyś nabrał 100% pewności.  Mówiąc wprost stań się swoim najlepszym klientem, czyli zostań prosumentem.  Daj sobie odpowiednią ilość czasu, aby zaobserwować rezultaty stosowania produktu. Poznaj składy oraz zastosowanie, dowiedz się czegoś więcej o marce, firmie, która ten produkt zrobiła.

Po drugie: poznaj biznes i system pracy

Mam tutaj na myśli aspekty techniczne tego biznesu, czyli sklep internetowy, plan marketingowy oraz system pracy firmy i twojego lidera oraz jego zespołu. Zatem po kolei:

Sklep Internetowy, który jest Twoim wirtualnym biurem – ważne żebyś wiedział jak zamawiać produkty, gdzie są linki do rejestracji nowych partnerów biznesowych, gdzie znajdują się linki bezpośrednie, aby klient mógł zakupić produkty przez Twój sklep internetowy, jak umieszczać nowych klientów w systemie, w którym miejscu są materiały (gotowe prezentacje, karty edukacyjne na temat produktów), gdzie jest pokazana twoja baza klientów i partnerów biznesowych. 

Plan Marketingowy, czyli Twoje wynagrodzenie – dowiedz się skąd się biorą pieniądze naliczane jako Twoja prowizja, jak awansować na najbliższą pozycję, w jaki sposób możesz pojechać na pierwszą wycieczkę sponsorowane przez firmę, co zrobić aby uzyskać kwalifikację na dodatkowe bonusu i premie oferowane przez firmę. Pamiętaj, że nie musisz od razu wiedzieć wszystkiego. Zapytaj osobę, która cię wprowadziła do systemu, lub być może swojego mentora, z którym zacząłeś pracować.

System Pracy, który systematyzuje działanie – dowiedz się od osoby, która wprowadziła Cię do tego biznesu w jaki sposób pracuje się w waszej firmie, jaki jest system pracy, jakie są narzędzia do pozyskiwania nowych klientów i partnerów biznesowych, gdzie są szkolenia online i offline i w jakich godzinach, jakimi metodami działa zespół z którym współpracujesz. Poznaj osoby, które dzięki temu systemowi osiągnęły swój cel, a nigdy nie miały wcześniej do czynienia z branżą MLM. Zapytaj, które elementy sprawdziły się u nich najlepiej, ponieważ właśnie dzięki temu systemowi pracy TY zbudujesz swój zespół oparty o duplikację.

Po trzecie: wyznacz swój cel

Na samym początku działania musisz mieć bardzo mocno sprecyzowany cel, czyli co chcesz osiągnąć i w jakim czasie. Liczby nie kłamią i wyznaczają kierunek oraz intensywność działań, dlatego odpowiedz szczerze na poniższe pytania, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje cele:

1) Po co chcę działać w biznesie sieciowym? Jaki jest powód?
2) Ile chcę zarabiać i po jakim czasie?
3) Ile godzin tygodniowo jestem w stanie zainwestować w ten biznes?
4) Jaką pozycję chcę osiągnąć w jakim czasie? Co mogę uzyskać dzięki tej pozycji?
5) Jakie marzenia chcę zrealizować dzięki biznesowi sieciowemu?

Po czwarte: Potraktuj to jak prawdziwy biznes –  bądź odpowiedzialny za siebie i swój biznes. To od Ciebie wszystko się zaczyna. Traktuj ten biznes poważnie, podwiń rękawy i wykonaj konkretną pracę a osiągniesz swój wyznaczony cel i zaczniesz zarabiać kwoty o jakich marzysz. Ustal Dzienny Plan Działania – codzienne działanie (nawyk robienia priorytetów w MLM). Często nowa osoba, która dołącza do biznesu sieciowego, robi wszystko, a tak naprawdę nie robi nic, co przybliżyłoby ją do osiągnięcia celu. Skontaktuj się ze swoim up-line, aby pomógł Ci oraz nakierował na te czynności, które dają efekty i przynoszą rezultaty w codziennym działaniu.

Po piąte: działaj

Został już ostatni i najważniejszy krok, czyli działanie.  W jaki sposób twój lider może pomóc Ci rekrutować więcej partnerów i klientów do twojego zespołu w MLM. Czego twój up-line może cię nauczyć, jakie może udostępnić Ci narzędzia. Poznaj standardy, wytyczne jakie wprowadziła do biznesu twoja grupa, zobacz co sprawia, że ten biznes może przynosić ci dochody i co należy promować w twoim zespole, ponieważ twój zespól będzie duplikował twoje działania i twoja postawę.


Jeśli do firmy zaprosiła Cię osoba, która pokazała Ci jak prowadzić ten biznes i zainwestowała w Ciebie należyty czas — MASZ SZCZĘŚCIE. Jeśli nie, poszukaj w swojej organizacji kogoś z doświadczeniem, kto znajduje się w hierarchii nad osobą, która Cię wprowadziła. Z pewnością znajdziesz człowieka, który chętnie Ci pomoże. Duplikuj to, co się u niego sprawdza, naśladuj, bądź konsekwentny i systematyczny.

Tylko i aż 2-5 osób tygodniowo

Pokazuj swój biznes tygodniowo 2-5 nowym osobom – top liderzy branży MLM z całego świata powtarzają tę zasadę.. Im więcej nowych osób zobaczy Twój biznes, tym większa szansa, że zdobędziesz nowego klienta lub partnera biznesowego. Weryfikuj, z kim będziesz pracować lub nie. Sprawdź przede wszystkim, czy dana osoba chce się zaangażować i czy będziesz chciał jej pomóc zrozumieć biznes sieciowy.

Pamiętaj, że Biznes Sieciowy lubi prędkość więc albo wystartujesz jak samolot odrzutowy, albo ciągle będziesz się kręcił po pasie startowym. Sam zadecyduj czego Ty potrzebujesz.

W tym biznesie nie ma złotego środka ani drogi na skróty. Sukces leży w statystyce i powtarzalności Twoich działań. Wystarczy konsekwentnie wykonywać czynności, które przynoszą konkretny rezultat.

Biznes sieciowy - przygotowanie kluczem do sukcesu

swoim mentorem, będziesz spokojny i pewny siebie w działaniu. Będziesz wykonywał codzienne czynności z ogromną radością i uśmiechem na twarzy, a Twoje rezultaty będą z dnia na dzień coraz większe a Ty będziesz widział efekty w swoim życiu i otoczeniu.

Jeśli natomiast jesteś na etapie podejmowania decyzji – zapraszam do kontaktu osobistego, porozmawiajmy o możliwościach współpracy, o produktach i o tym jak mogę ci pomóc w rozpoczęciu swojej przygody. Być może będzie to twój pierwszy dzień twojego nowego życia.

Dodaj komentarz

Tomasz Bugajski
Tomasz Bugajski

Jedną z moich największych wartości jest pomaganie ludziom, by żyli życiem swoich marzeń w szczęściu, zdrowiu i bogactwie. Dzięki Networkowi na własnej skórze doświadczyłem ogromnej ewolucji – osobistej i finansowej. Teraz inspiruję i pomagam Networkerom, bo wierzę, że to, co dajemy innym, wraca do nas zwielokrotnione.

Zapisz się na newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać bezpłatny egzemplarz publikacji Biznes XXI wieku!

Szanujemy Twoją prywatność i traktujemy jej ochronę poważnie. Żadnego spamu

Siedziba

  • Lokalizacja

    Waryńskiego 32-36, 86-300 Grudziądz

  • Email

    kontakt@kisstherat.pl

  • Telefon

    730 640 666

Copyright © 2022 Kiss The Rat , Wszelkie prawa zastrzeżone.