Zwiedzić Lanzarote!

zwiedzic-lanzarote


Lanzarote należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Co jest w niej takiego magicznego i przyciągającego? Myślę, że to przez to, że jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną i często nazywana jest „wyspą wulkanów”.

Inspiracja by zwiedzić Lanzarote

Pomysł by zwiedzić Lanzarote pojawił się w 2019 roku. Mój przyjaciel, Szymon, spędził tam urlop. Wrócił opalony, wypoczęty i radosny. W dodatku przywiózł mi kupioną tam herbatę. Herbata jak herbata – ale patrząc na ich klimat to picie herbaty na Lanzarote, mija się trochę z powołaniem. To jak posiadanie lodówki na Antarktydzie. Można, ale po co?

Znowu te po co?

Niesamowitą ułomnością ludzi jest zadawanie tego pytania. Pisałem o tym w poprzednim wpisie, dotyczącym budowania basenu w ogrodzie. W tym przypadku – gdybym miał możliwość postawienia lodówki na Antarktydzie, to bym to zrobił – tylko dlatego, że mogę to zrobić. Tak samo z Lanzarote. Dlaczego wypiłbym herbatę? Bo mogę, bo lubię herbaty i często eksperymentuje z tym napojem. Ale po co? Bo chcę zwiedzić Lanzarote! Chyba dobry powód. Dla mnie taki jest.

Ale tam jest gorąco!

Jesteśmy na Kanarach! Halo! Pobudka! Zapraszam do odwiedzenia Google Maps! Średnia temperatura najchłodniejszego miesiąca (stycznia) na poziomie morza wynosi 17 °C, a średnia najcieplejszego (sierpnia) – 24 °C. Temperatura w zimie rzadko spada poniżej 14 °C, a latem często przekracza 29 °C.

Lanzarote temperatury

Częstym zjawiskiem na wyspie jest wiatr sirocco, zwany tutaj la calima, który przenosi duże ilości pyłu z niedalekiej pustyni Sahara. W 2004 roku podczas sirocco na wyspie była odnotowana temperatura 46 °C i bardzo mała widoczność.

Ciekawostki z Lanzarote

Nie wiem jak ty, ale ja lubię poznawać dany kraj, miasto w pełni tego słowa znaczenia. Oczywiście to nie znaczy, że nauczę się Konstytucji czy prawa podatkowego. Natomiast każde nowe miejsce wzbudza we mnie potrzebę eksploracji, poznawania kultury, dziedzictwa i wartości danego kraju. Niesamowite w Lanzarote jest ich ochrona dóbr naturalnych, fauny i flory. Zwiedzić Lanzarote to nie tylko leżeć na plaży. Miejsca, które chcę zobaczyć to krater El Golfo ,Mirador del Rio – taras widokowy na sąsiednią wyspę Graciosa, Cueva de los Verdes, Puerto del Carmen – nadmorski deptak i szerokie miejskie plaże, a także Park Narodowy Timanfaya (wulkaniczny). Z pewnością znajdę tam jeszcze więcej miejsc. O tych akurat najczęściej piszą ludzie w sieci.

Lanzarote Timanfaya

Biuro podróży czy samodzielnie zwiedzić Lanzarote.

Trudno mi się w tym momencie zdecydować. Pandemia mocno przeszkadza w zwiedzaniu świata w tym również zwiedzanie Lanzarote. Aby zwiedzić Lanzarote, muszę się liczyć z licznymi lokalnymi obostrzeniami i nakazami jak obowiązkowe testy czy maseczka. Gdybym w tej chwili miał się decydować – skorzystałbym z opcji biura podróży. Dlaczego? Bo sam prowadzę biznes, jestem przedsiębiorcą i też w jakiś sposób dotyka mnie sytuacja pandemiczna. Trudno jest mi określić czy uda się to zrealizować w danym terminie, a chcę tam jechać w kwietniu 2022. Dopuszczam jednak, opcję przesunięcia. Natomiast samodzielny nie będzie: zapewne będę chciał zabrać tam któregoś z moich partnerów biznesowych, ponieważ chcę dzielić doświadczenia z ludźmi, którzy są dla mnie tak bardzo ważni.

A co robię, by walczyć z efektami pandemii?

Przeniosłem się do internetu. Jest to dość enigmatyczne stwierdzenie, ale zapewniam Cię, że łatwo to wytłumaczyć.
Prowadzę firmę usług IT, a także buduję sieć sklepów internetowych. Jestem osobą, która jest świadoma tego, jaka jest potęga w internecie. Każdy chyba tego już doświadcza. Nie muszę już jechać 300 km do klienta, żeby z nim omówić szczegóły naszej biznesowej współpracy. Nie muszę przenosić się do innego miasta, żeby wykonywać swoją pracę. Obecnie buduję sieć partnerską, a internet jest w tym bardzo pomocny. Spotkania na ZOOM, kontaktowanie, wysłanie zaproszenia na spotkanie. To wszystko to narzędzia do budowania biznesu, które wykorzystuje. Niestety – internetowo nie da się zwiedzić Lanzarote.

Ale kim ty jesteś?

No właśnie. Jestem Tomasz Bugajski. Prezes firmy Kiss The Rat. Człowiek, który realizuje marzenia. Pisałem o tym w poprzednim wpisie i powtórzę to jeszcze raz: pomagam ludziom realizować ich marzenia. Nie jest to takie trudne – jeśli będą wiedzieli jakie to marzenia. Często z moim partnerem biznesowym używamy fajnej analogii: nie tłucz przez 10 godzin młotkiem, skoro nie przynosi ci to efektów. Co zatem trzeba zrobić? Jestem pewny, że tłuczeniem mocniej nie pomoże. Tylko bardziej się zmęczysz. Co jeszcze możesz zrobić? Zmienić młotek na większy! I ja Ci ten młotek mogę dać.

Pytanie, czy chcesz ten młotek ode mnie. Pamiętaj: rób to czego nie robią inni, a będziesz mieć to czego oni mieć nie będą.

Lista 100 marzeń – zwiedzić Lanzarote #2

Pokazałem Ci numer 2 na liście 100 rzeczy do zrobienia w moim życiu. Właściwie to na realizację tych marzeń dałem sobie 5 lat. Dlaczego 5, a nie 2 albo 10? Ponieważ niektóre marzenia są tak duże, że muszę się przygotować do ich realizacji. Poprzez pracę, poprzez odpowiednie nastawienie i poświecić też czas na pomaganie partnerom w biznesie, w ich marzeniach i celach. A ty? Chcesz ten młotek prawda? To zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy na stronie. Porozmawiajmy o biznesie i Twoich marzeniach. Być może to Ciebie zaproszę by razem zwiedzić Lanzarote.

Dodaj komentarz

Tomasz Bugajski
Tomasz Bugajski

Pasjonat nowych technologii, podróży, psychologii, przedsiębiorca z pasją i przyjaciel zwierząt.

Zapisz się na newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać aktualizacje na temat naszej oferty biznesowej.

Szanujemy Twoją prywatność i traktujemy jej ochronę poważnie. Żadnego spamu

Siedziba

  • Lokalizacja

    Waryńskiego 32-36, 86-300 Grudziądz

  • Email

    kontakt@kisstherat.pl

  • Telefon

    730 640 666

Copyright © 2022 Kiss The Rat , Wszelkie prawa zastrzeżone.